Aktualności

          • Zakończenie roku szkolnego 2025/2026 AD

          • Kończymy pracę w tym roku szkolnym!

            Gratulujemy uczniom wyników i dziękujemy za ciężką pracę. Teraz czas na zasłużony odpoczynek.

            Dziękujemy rodzicom za zaufanie i całoroczne wsparcie. Możliwość otwartej rozmowy i wspólnych wysiłków w wychowywaniu i edukacji naszej młodzieży.

            Dziękujemy kadrze pedagogicznej, administracji, obsłudze technicznej. Wasze zaangażowanie, kreatywność i pasja, były kołem zamachowym naszej szkoły.

            Dziękujemy wszystkim przyjaciołom, sponsorom, darczyńcom, również tym, którzy chcieli pozostać anonimowi. Wasze nieocenione wsparcie, dodawało nam sił i było powodem wielkiej radości. Obiecujemy modlitwę.

            A co się działo w ostatnich dniach? Sami zobaczcie:

            Narodziła się "nowa świecka tradycja". Odchodząca ósma klasa od tego roku sadzi drzewo. W tym roku był to świerk.

            Rok zakończyliśmy Mszą Świętą, potem były lody od Rady Rodziców oraz uroczyste zakończenie roku.

            Na zakończenie intensywnego dnia nauczyciele i pracownicy szkoły podsumowali rok i świętowali jego zakończenie. Ale się działo.

          • Pożegnanie ósmej klasy 2026

          • Ta chwila musiała nastąpić. Dziś pożegnaliśmy ósmą klasę i przekazaliśmy sztandar nowemu pocztowi sztandarowemu.

            Każdy uczeń otrzymał naszą Salezjańską klasykę: "Spełniony sen".

            Było podniośle, ale nie zabrakło śmiechu.

            Dziękujemy siódmej klasie za przygotowanie pożegnania i przejęcie szkolnej sztafety.

          • Piknik rodzinny

          • Ostatnie dni to, mimo końcówki roku, masa wydarzeń i pozytywnych emocji.

            Weekend upłynął przede wszystkim pod znakiem balu ósmoklasistów. Muzyka, taniec, dobre wibracje i coś smacznego do przegryzienia. Pięknie nam wyrosła nasza młodzież.

            Wczoraj zorganizowaliśmy piknik rodzinny. Pogoda nam dopisała, przybyli rodzice, uczniowie i razem świętowaliśmy końcówkę roku. Piknik urozmaiciły występy klas, gry i zabawy, malowanie twarzy, robienie warkoczyków czy origami. Był grill, ciasta i lemoniady. Jednym słowem działo się.

            Dziś dzień Zdrowia i Sportu. Zaczęliśmy wyprawą do pobliskiego lasu. Śpiew ptaków, przyroda a przede wszystkim cień.

            Potem trochę wiedzy o zachowaniach prozdrowotnych i profilaktyce

          • Wielki Konkurs Szachowy

          • Wprawdzie zbliżamy się do końca roku, ale w szkole nie brakuje sportowych emocji.

            Dziś odbył się wielki konkurs szachowy.

            Gratulujemy uczestnikom i zwycięzcom.

          • Biały Tydzień trzeciej klasy

          • Ech, piękny mieliśmy Biały Tydzień trzeciej klasy.

            Uczniowie mogli brać aktywny udział w Mszach Świętych w naszej szkolnej kaplicy. W kameralnej atmosferze, mogli lepiej zrozumieć tajemnicę misterium.

            Zwieńczeniem tego czasu był rodzinny rajd rowerowy. Ksiądz Czarek, rodzice i dzieci pokonali 14-kilometrową trasę Jabłonna-Trzciany-Chotomów-Jabłonna.

            W polowie drogi odbył się także grill.

            Kompozycja idealna: coś dla ducha, coś dla zdrowia, coś dla ciała

          • Kolekcja minerałów w naszej szkole

          • Dziś mogliśmy obejrzeć wyjątkową kolekcję minerałów. Tomasz Skrzecz od kilku lat kolekcjonuje minerały z całego świata.

            Przywiózł do nas najcenniejsze okazy swojej kolekcji: naturalne rubiny, szmaragdy, rubiny malachity, jaspisy, chryzoprazy, piryty, kryształy górskie, opale czy tzw. kocie oko.

            Jednak największą kolekcję Pana Tomasza, stanowią agaty, pozyskiwane m.in. z Malawi, Meksyku, Chin, Argentyny i Polski. Te z naszego kraju były samodzielnie pozyskiwane m.in. w Białym Kościele, na Dolnym Śląsku, przecinane i szlifowane.

            Młodzież mogła samodzielnie przekonać się o niezwykłych właściwościach minerałów: opalizacji czy podatności na fluorescensję, a przede wszystkim doknąć niezwykłego piękna ukrytego w skałach.

            Odbył się także quiz. Na osoby o najlepszych wynikach czekają minerały.

            Bardzo dziękujemy Panu Tomaszowi, za pasjonującą lekcję o bogactwie mineralnym naszej planety.

    • Kontakty

      • Salezjańska Szkoła Podstawowa
      • 539 078 895
      • ul. Adama Mickiewicza 35A
        05-120 Legionowo
        Poland
      • Wtorek: 10:00-13:30
        Środa: 9:00-12:30
      • tel. 608-635-985
        e-mail: ksiegowosc@legionowo-bosko.edu.pl
      • Poniedziałek - czwartek 8:00-16:00
        Piątek - 8:00-13:00
    • Logowanie