Dziś mogliśmy obejrzeć wyjątkową kolekcję minerałów. Tomasz Skrzecz od kilku lat kolekcjonuje minerały z całego świata.
Przywiózł do nas najcenniejsze okazy swojej kolekcji: naturalne rubiny, szmaragdy, rubiny malachity, jaspisy, chryzoprazy, piryty, kryształy górskie, opale czy tzw. kocie oko.
Jednak największą kolekcję Pana Tomasza, stanowią agaty, pozyskiwane m.in. z Malawi, Meksyku, Chin, Argentyny i Polski. Te z naszego kraju były samodzielnie pozyskiwane m.in. w Białym Kościele, na Dolnym Śląsku, przecinane i szlifowane.
Młodzież mogła samodzielnie przekonać się o niezwykłych właściwościach minerałów: opalizacji czy podatności na fluorescensję, a przede wszystkim doknąć niezwykłego piękna ukrytego w skałach.
Odbył się także quiz. Na osoby o najlepszych wynikach czekają minerały.
Bardzo dziękujemy Panu Tomaszowi, za pasjonującą lekcję o bogactwie mineralnym naszej planety.